اخبار و مقالات

معرفی کتاب برنامه‎ ریزی به روش بولت ژورنال

معرفی کتاب برنامه‎ ریزی به روش بولت ژورنال

معرفی کتاب برنامه‎ ریزی به روش بولت ژورنال

معرفی کتاب برنامه‎ ریزی به روش بولت ژورنال، با نوشتن آن توسط رایدر کارول، به شیوه‌ای جدید و نوآورانه، روش برنامه‌ریزی سنتی را تغییر داده است. این کتاب به عنوان نقطه تلاقی بین یک دفتر برنامه‌ریزی، دفتر خاطرات، دفترچه یادداشت، لیست کارها و کتاب طراحی عمل می‌کند. با استفاده از این ابزار عملی و در عین حال راحت، شما کنترل کاملی بر زندگی و زمان خود خواهید داشت. برنامه‌ ریزی به روش بولت ژورنال به شما امکان می‌ دهد. تا تمامی جوانب زندگی و وظایف خود را در یک مکان مرتب و به‌روز نگه دارید. با نوشتن برنامه‌های روزانه، هفتگی و ماهانه، می‌ توانید بهبودی در سازماندهی زمان و اولویت‌ بندی وظایف خود داشته باشید. همچنین، با داشتن دفتر خاطرات، می‌ توانید لحظات و تجربیات خود را ثبت کنید و به آنها بازگشت کنید.

با استفاده از سیستم بولت ژورنال، می‌ توانید به راحتی و با سادگی برنامه‌های روزانه خود را برنامه‌ ریزی کنید. همچنین، می‌توانید اولویت‌بندی کنید و وظایف را بر اساس اهمیت آن‌ها به ترتیب قرار دهید. با نگه داشتن دفتر خاطرات، می‌توانید لحظات خاص و تجربیات خود را به یاد بیاورید و از آنها بهره‌ برداری کنید. همچنین، با استفاده از دفترچه یادداشت، می‌ توانید ایده‌ ها نکات مهم و توجهات خود را به طور مداوم ثبت کنید. و به آنها بازگشت کنید. این کتاب برنامه‌ریزی به شما امکان می‌دهد تا به طور کامل و جامع برنامه‌ریزی کنید و از تمامی جوانب زندگی خود مراقبت کنید.

کتاب برنامه‌ریزی به روش بولت ژورنال، به شما ابزاری عملی و کارآمد را در اختیار می‌ گذارد تا زمان و زندگی خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید. با استفاده از این روش، می‌ توانید به موفقیت‌ های بزرگتری دست یابید و زندگی مطلوب خود را به دست آورید.

درباره کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال بر ارزش لحظات زندگی تأکید دارد. در این کتاب نویسنده سعی دارد مخاطب را با نحوه مدیریت زمان به‌گونه‌ای ساده و صحیح آشنا کند. این کتاب به مخاطبش می‌آموزد که برنامه‌ای مطابق با شرایط و نیازهای زندگی‌اش طراحی کند. رایدر کارول می‌گوید: «حقیقتِ تلخ این است که ما نمی‌ توانیم “زمان” تولید کنیم؛ بلکه فقط می‌توانیم آن را مصرف کنیم.» به همین دلیل است که همه‌ ی ما باید راهکاری برای استفاده بهینه از زمان داشته باشیم. چه یک بولت ژورنالیست تازه‌کار باشید.

چه تجربه ی زیادی در این زمینه داشته باشید. روش بولت ژورنال راه‌ حلی است برای تمام کسانی که تلاش می‌ کنند. جای خود را در عصر دیجیتال پیدا کنند. این روش با ارائه ابزارها و تکنیک‌ های ساده به شما کمک می‌ کند. تا زندگی خود را ساماندهی کنید. کتاب برنامه‌ریزی به روش بولت ژورنال ابتدا روش‌ های علمی ثابت شده‌ای را برای برنامه‌ ریزی مناسب معرفی کرده. سپس به ما یاد می‌ دهد. که چگونه از دفتر بولت ژورنال به‌ عنوان ابزاری برای به‌‌دست آوردن فرصت‌ها و کنار گذاشتن حواس‌ پرتی‌ ها استفاده کنیم. این ابزارها می‌ توانند جهت‌گیری و تمرکز را به روزهای زندگی شما اضافه کند. هر چقدر که سر و سامان دادن به زندگی حس خوبی داشته باشد، باز هم فقط یک لایۀ سطحی از چیزی عمیق‌ تر و با ارزش‌ تر است.

معرفی کتاب برنامه‎ ریزی به روش بولت ژورنال

معرفی کتاب برنامه‎ ریزی به روش بولت ژورنال

رایدر کارول در کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال نشان می‌دهد که روش بولت ژورنال از دو بخش تشکیل شده است: سیستم و عملکرد. ابتدا با سیستم آشنا می‌شویم تا یاد بگیریم چطور دفترمان را به یک ابزار ساماندهی قدرتمند تبدیل کنیم. سپس عملکرد را بررسی خواهیم کرد. عملکرد در حقیقت ادغام سنت‌های گوناگونی است که چگونگی یک زندگی هدفمند و پربار را تعریف می‌ کند.

این روش به ما کمک می‌ کند گذشته را ردیابی و حال را طوری ساماندهی کنیک که بتوانید آینده ‎‌ی خودمان را طراحی کنیدم، به طوری که به سیستم شخصی کاملی تبدیل می‌ شویم که می‌تواند زندگی ما را عمیقاً در جهت بهتر شدن تغییر دهد. مأموریت بولت ژورنال این است که به ما کمک کند تا از دو منبع ارزشمند زندگی‌نان یعنی وقت و انرژی به صورت آگاهانه استفاده کنیم.

اگر قرار باشد که ما هر دوی این منابع را برای خواندن این کتاب مصرف کنیم، باید بدانیم که از ابتدا هدف این کتاب چیست. نویسنده در تلاش است تا به ما یاد دهد با کمتر کار کردن بیشتر به‌ دست بیاوریم. روشی که رایدر کارول در کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال معرفی می‌ کند باعث می‌ شود ما چیزهای با معنی زندگی‌مان را تشخیص دهیم و روی آن‌ها تمرکز کنیم. بولت ژورنال این کار را با خط کشیدن روی چیزهای بی‌ارزش انجام می‌دهد.

چرا باید کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال را مطالعه کنیم؟

اگر از زندگی خودتان راضی نیستید و به‌دنبال ایجاد تحولی اثرگذارید، این کتاب می‌تواند آغازکننده این راه باشد و در موفقیت شما تاثیر زیادی بگذارد. اگر شما فردی هستید که به برنامه ریزی اعتقاد دارید، مطالعه این کتاب را در اولویت بگذارید. علاوه‌براین می‌توانید آن را به عزیزان خود هدیه بدهید. اگر هم کسانی را می‌شناسید که در مدیریت اهداف و زندگی‌شان دچار سردرگمی شده‌اند، می‌توانید با معرفی این کتاب کمک بزرگی به آنها بکنید.

خواندن این کتاب را به چه کسی پیشنهاد می کنیم؟

خواندن کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال را به کسانی پیشنهاد می‌کنیم که دوست دارند از زمان‌ خود به بهترین نحو استفاده کنند. همچنین کتاب حاضر پیشنهاد خوبی برای دانشجویان، دانش‌آموزان و استادان است.

کسانی که مشغله‌ی زیادی دارند و همیشه کارهایشان عقب می‌افتد و نمی‌توانند نظم را در زندگیشان برقرار کنند یا کسانی که تا به‌حال با هیچ روش دیگری نتوانسته‌اند مدیریت زمان را پیاده‌سازی کنند دوست دارند که تغییرات بزرگ را تجربه کنند و سرعت پیشرفت خود را افزایش دهند می‌توانند از مخاطبین این کتاب باشند.

معرفی کتاب برنامه‎ ریزی به روش بولت ژورنال

معرفی کتاب برنامه‎ ریزی به روش بولت ژورنال

درباره رایدر کارول

رایدر کارول نویسنده و مخترع روش بولت ژورنال است. او یک طراح محصولات دیجیتال است و تاکنون با شرکت‌هایی مانند آدیداس، امریکن اکسپرس، سیسکو و … همکاری داشته است. این نویسنده ماهر هم‌اکنون در نشریاتی مانند نیویورک‌تایمز، لس‌آنجلس تایمز، بلومبرگ و… فعالیت می‌ کند.

فهرست کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

مقدمه مترجم

بخـش اول: آماده‌ سازی

بخش دوم: سیستم

بـخش سوم: عمل

بخش چهارم: هنر

بخـش پنجم: پایان

یادداشت‌ها.

بخش‌ هایی از کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

· ما با متعهد‌ شدن به کاغذ، زندگی را در افکارمان استنشاق می‌ کنیم. ابزارهای محدودی مانند کلمات، تصاویر و یادداشت‌ها وجود دارند که می‌توانند به‌وسیله ی نوک یک قلم، جهان‌ های درون و بیرون را به یکدیگر متصل کنند. در دنیایی که به‌سمت حذف ماهیت فیزیکی اطلاعات حرکت می‌کند، شاید روشی که نگارش به‌روش قدیمی را می‌ طلبد، پس‌رفت به‌ نظر برسد. ولی مطالعاتی در حال انجام است که کاربردی‌ بودن با دست نوشتن را در دنیای دیجیتال نشان می‌دهد.

· اگر از زندگی خود راضی نیستید، از خود بپرسید فردا چه‌کار کوچکی می‌توانم انجام دهم که شرایطم را کمی بهتر کند؟ شاید جواب سؤالتان زنگ‌زدن به دوستتان باشد. شاید چند دقیقه زودتر راه افتادن به‌ سمت محل کارتان باشد تا با گذشتن از یک مسیر زیبا روزتان را بسازید. شاید هم جمع‌کردن لباس‌ هایتان از روی مبل. ما به‌دنبال پیروزی هستیم. هرچقدر هم که کوچک باشد. انتظارتان را از خودتان آن‌قدر پایین بیاورید که واقعاً انجامش دهید و آن را در بولت ژورنالتان به‌عنوان یک وظیفه ثبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *